Nowy tygodniowy plan zajęć Domu Kultury w Komorowicach Krakowskich

27-03-2020 Kultura
Nowy tygodniowy plan zajęć Domu Kultury w Komorowicach Krakowskich

Przedstawiamy pierwszy artykuł z cyklu obejmującego prezentację działań edukacyjno-kulturalnych, podejmowanych na bieżąco w jedenastu placówkach Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej w oparciu o środowisko Internetu, z dużym naciskiem na media społecznościowe. Wszystkie długofalowe projekty mają na celu w pierwszej kolejności skuteczną pomoc dzieciom, młodzieży i rodzicom w funkcjonowaniu w dobie pandemii związanej z koronawirusem.  

NOWY TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ DOMU KULTURY W KOMOROWICACH KRAKOWSKICH

W kolejne dni tygodnia na facebook’owym profilu komorowickiej placówki / Jeżeli jesteś użytkownikiem Facebooka, wpisz po prostu do wyszukiwarki/ lub kliknij na link: Dom Kultury Komorowice Krakowskie /  udostępniane są, zgodnie z załączonym poniżej harmonogramem,  ciekawe przykłady i ćwiczenia dedykowane danej dyscyplinie, bądź obszarowi zainteresowań oraz zdjęcia i filmiki nadesłane przez osoby, które z nich skorzystały w swoich domach.  

W jednym miejscu można znaleźć wiele interesujących, konkretnych  podpowiedzi na twórcze spędzenie wolnego czasu w tym szczególnym dla wszystkich okresie, a dla najbardziej aktywnych „uczestników zajęć”, tzn. tych którzy włączą się do kulturalnego komentowania propozycji poprzez udokumentowaną i przesłaną interakcję – w postaci nadesłanych filmów i fotografii (Jak to zrobić przeczytasz również na profilu FB placówki) – przewidziane są nagrody. 

- Wszystko to po to – wyjaśnia Iwona Baron, kierowniczka Domu Kultury w Komorowicach Krakowskich – żeby czas wolny od regularnych, stacjonarnych zajęć spędzić możliwie ciekawie i kreatywnie.  

Poniżej grafik internetowych zajęć dla wszystkich chętnych (nie tylko dla osób związanych w obecnym roku kulturalnym z Domem Kultury w Komorowicach):   


W poniedziałki – zajęcia wokalno-instrumentalne / również „na żywo”
W każdy wtorek – zajęcia artystyczne.
W środę – zajęcia taneczne.
Czwartek – zajęcia kulinarne / z prostymi pysznymi przepisami
I piątek – zestawy ćwiczeń z jogi i fitnessu (bo ruch to zdrowie!) 

O innych działaniach placówek kulturalnych zrzeszonych w ramach MDK Bielsko-Biała, w tym o bardzo ciekawych konkursach plastycznych, które rozbudzając kreatywność dzieci i młodzieży wspierają szeroko podejmowane inicjatywy edukacyjne, napiszemy w kolejnych artykułach z tej serii.