Zostań w domu z Miejskim Domem Kultury w Bielsku-Białej

02-04-2020 Kultura
Zostań w domu z  Miejskim Domem Kultury w Bielsku-Białej

MIEJSKI DOM KULTURY W BIELSKU-BIAŁEJ DOŁĄCZA DO AKCJI  #zostanwdomu

Po szybkim dostosowaniu oferty do trudnych warunków związanych z epidemią koronawirusa MDK zaprasza użytkowników Internetu poszukujących wartościowych treści,  w szczególności osoby korzystające z portali społecznościowych do całodobowego nowoczesnego Domu Kultury. Siedem dni w tygodniu, 24 godzinę na dobę – wszystkie kwietniowe atrakcje w bezpiecznej formule on-line. Organizatorzy w pierwszej kolejności zachęcają do odwiedzania swojego fan page’a na Facebooku: MDK Bielsko-Biała, a także  – również aktywnie współtworzących urozmaicony program – pozostałych profili dwunastu placówek filialnych. - Został przez nas opracowany specjalny, autorski grafik tygodniowych zajęć – mówi dyrektor MDK Zbigniew Hendzelw którym każdy dzień dedykowany jest innemu obszarowi działalności kulturalnej. Oczywiście, będą zdarzały się pozytywne odstępstwa od reguły, związane z bieżącymi wydarzeniami, dlatego proszę uważnie śledzić nasz profil.

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ MDK w kwietniu:  

Poniedziałek – dzień muzyki.

Wtorek – plastyka i fotografia.

Środa – teatr  i kino .

Czwartek – warsztaty kulinarne, techniczne i rękodzieło.

Piątek – taniec i formy rekreacyjne.

Sobota – najlepsze i najciekawsze galerie sztuki.

Niedziela – podsumowanie tygodnia i niespodzianki.

W takiej formie działalności, opierającej się na prezentacjach warsztatowych, uzupełnionych o szereg tematycznych konkursów, do udziału w których organizatorzy szczególnie zapraszają dzieci i młodzież, znalazło się dużo miejsca na dobrą rozrywkę. Od końca marca prezentowane są nasze własne, przygotowane przez instruktorów MDK, propozycje atrakcyjnego spędzenia czasu – wyjaśnia Zbigniew Hendzel. – Udostępniamy także w jednym miejscu perełki koncertowe, filmowe, teatralne, plastyczne. Tęsknimy za obecnością uczestników zajęć stałych w naszych placówkach, a to potężna „armia” składająca się z pięciu tysięcy dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Tak jak oni chcemy, żeby w domach kultury znowu zapanował gwar, a po korytarzach niosły się odgłosy prób i radosny śmiech. Teraz jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego zachęcamy do zaglądania do nas przez wirtualne „okienko na świat”.  

NIE PRZEGAP W NAJBLIŻSZYM CZASIE:

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy piątek miesiąca Galeria Fotografii B&B organizuje wernisaż i spotkanie z autorem. 

Już 3 kwietnia o godz. 18.00. MDK zaprasza na bezpośrednią transmisję on-line na Facebooku ze spotkania z uznanym amerykańskim artystą fotografikiem Roberto Muffoletto, który będzie w ciekawy sposób prezentował prace z serii "Pamiętnik z Berlina", a koneserzy światowej fotografii będą mogli bezpiecznie uczestniczyć w tym wydarzeniu, obserwując ciekawy wernisaż z własnych mieszkań.   

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 18:30 zapraszamy wszystkie dzieci do Krainy Bajek i Baśni. Na profilach FB: MDK Bielsko-Biała oraz Dom Kultury Komorowice Krakowskie Ciocia Aga (znana dzieciom z Dziecięcej Grupy Twórczej, zespołu tanecznego BIEDRONKI   oraz zespołu wokalnego KONTRASTY) przeczyta na żywo najmłodszym najpiękniejsze bajki  i baśnie. #zostanwdomuzMDK

Strona WWW MDK - http://mdk.bielsko.pl/

Strona Facebook MDK : https://www.facebook.com/mdkbielsko