W-F z Mistrzami w ZSSiO

07-01-2020 Oświata Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej
W-F z Mistrzami w ZSSiO

W dniach 11-12 grudnia 2019 r. w hali sportowej ZSSiO odbyły się Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF zorganizowane przez Fundację Moniki Pyrek pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Przez dwa dni odwiedziło naszą szkołę około 600 uczniów bielskich podstawówek.  

Dyrektor ZSSiO Janusz Berek przywitał przybyłych gości, a mieliśmy przyjemność gościć zastępcę prezydenta Bielska-Białej Adama Ruśniaka, który w imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego otworzył spotkanie; zastępcę naczelnika Wydziału Promocji i Sportu Jacka Brodę; zastępcę dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Krzysztofa Bańczyka oraz Andrzeja Gajeckiego z Sekcji Organizacji Sportu Szkolnego MZO. Gościem specjalnym była Mistrzyni lekkiej atletyki Monika Pyrek.  

Znakomita polska tyczkarka przeprowadziła alternatywne lekcje wuefu z użyciem interaktywnych symulatorów, na których można było poćwiczyć, łącząc nowoczesną technikę ze sportem. Na hali rozlokowano 10 interaktywnych stanowisk, poczynając od stanowiska do piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność, poprzez stanowisko do przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora, aż do stanowisk z aplikacjami zmagań sportowych w systemie wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy mogli zasmakować emocji towarzyszących wyczynowym sportowcom uczestniczącym w Mistrzostwach i Igrzyskach Olimpijskich oraz porównać osiągane wyniki z wynikami swoich rówieśników jak i zawodowych sportowców.  

Podczas zajęć dzieci i młodzież miały okazję również obejrzeć pokaz piłkarskiej żonglerki i poćwiczyć z Pawłem Skórą – Mistrzem świata, Europy i Polski we freestyle football .  

Kolejną niespodzianką była wizyta Mariana Kasprzyka – Mistrza Olimpijskiego w Boksie. Wszyscy uczestnicy oprócz sporej dawki ruchu i świetnej zabawy otrzymali upominki oraz mieli możliwość zdobycia autografu i wykonania zdjęcia z Mistrzami sportu. Inicjatorem zorganizowania w ZSSiO imprezy byli: Katarzyna Dobija i Wiesław Radaczyński – nauczyciele wychowania fizycznego.