Korowód przedszkolaków w Parku im. Juliusza Słowackiego

19-09-2019 Oświata
Korowód przedszkolaków w Parku im. Juliusza Słowackiego

W dniu 19 września w Parku im. Juliusza Słowackiego odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Impreza zorganizowana została przez dyrektorów i nauczycieli z dziewięciu bielskich przedszkoli z Przedszkola Nr 5, 7, 30, 32, 39, 40, 43, 44, 56.

Obchody  rozpoczęły od powitania uczestników Przez Panie Dyrektorki - Jolantę Zborowską - Dyrektor Przedszkola Nr 56 w Bielsku-Białej  i Marię Sawkiewicz – Dyrektor Przedszkola Nr 7 w Bielsku-Białej a następnie w uroczystym Korowodzie Przedszkolaków  dzieci przeszły alejkami Parku im. Juliusza Słowackiego.

Dalsze uroczystości przeniosły się na halę BBOSiR - u, gdzie przedszkolaki mogły obejrzeć bajkę Kot w butach wystawioną przez rodziców z Przedszkola Nr 7, później bawiły się wesoło pod okiem animatora. Imprezie towarzyszyło szereg atrakcji, które miały uprzyjemnić i urozmaicić obchody Dnia Przedszkolaka w naszym mieście – między innymi pokaz baniek mydlanych, bajkowy kącik zorganizowany przy współudziale Książnicy Beskidzkiej, zabawy z chustą animacyjną, wielkoformatowe gry  zręcznościowe i edukacyjne, zabawy matematyczne z elementami kodowania, wesołe fotobudki, malowanie twarzy, wyplatanie warkoczyków, skręcanie baloników. Bielskie Przedszkolaki wspaniale bawiły się,  mogły ponadto w radosnej atmosferze, wykazać się wiedzą i  umiejętnościami z różnych dziedzin.  Imprezie towarzyszył hymn przedszkolaka odśpiewany przez wszystkie bielskie przedszkolaki biorące udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.