"Bezpieczny Przedszkolak - razem po zdrowie i bezpieczeństwo" czyli kolejna odsłona Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w Bielsku-Białej

19-09-2019 Oświata
"Bezpieczny Przedszkolak - razem po zdrowie i bezpieczeństwo" czyli kolejna odsłona Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w Bielsku-Białej

19 września 2019 r. w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odbył się VI Turniej “Bezpieczny Przedszkolak - razem po zdrowie i bezpieczeństwo" zorganizowany przez Przedszkola nr 2 i 12 w Bielsku-Białej we współpracy z BBOSiR.

Impreza odbyła się w hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego "Victoria" przy ul. Bratków. W tegorocznej edycji wzięło udział ok. 200 dzieci z ośmiu bielskich przedszkoli nr 2, 12, 23, 35, 41, 42, 51 i integracyjne1.

Celem Turnieju było poszerzenie i utrwalenie wiedzy i umiejętności bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach przez dzieci 6 letnie, oczywiście poprzez doskonałą zabawę, którą przygotowali: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej - III Komisariat, Straż Miejska, Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Grupa Beskidzka GOPR, Pogotowie Ratunkowe w Bielsku-Białej, Koleje Śląskie oraz pani dietetyk.


Zadaniem dzieci było uczestniczenie kolejno w zabawach tematycznych przygotowanych przez osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zdrowie oraz udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania jak również wykonanie różnych zadań na 8 stanowiskach w zakresie:

  1. Bezpiecznego poruszania się po drogach, chodnikach (jako uczestnik ruchu drogowego)
  2. Bezpiecznego korzystania z internetu, 
  3. Odpowiedniego zachowania się podczas zagrożenia pożarem
  4. Bezpiecznego poruszania się i zachowania w górach
  5. Bezpiecznego zachowania się nad wodą,
  6. Udzielania pierwszej pomocy,
  7. Prawidłowego zachowania podczas podróży pociągiem,
  8. Umiejętności selekcjonowania produktów zdrowych i szkodliwych dla zdrowia,

Przedszkola otrzymały pamiątkowe statuetki, plakaty związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pierwszej pomocy, gry edukacyjne oraz zawieszki odblaskowe dla wszystkich dzieci.