Świat w oczach dziecka - świętujemy "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka"

21-09-2019 Oświata
Świat w oczach dziecka - świętujemy "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka"

Niewątpliwie zabawa stanowi integralną część życia każdego dziecka przede wszystkim w wieku przedszkolnym.  Dzięki zabawie dziecko uczy się poznawać świat, wchodzi w interakcje społeczne nabiera umiejętności panowania nad własnymi emocjami , rozwija kreatywność twórczość i własną inicjatywę.  Zabawa kojarzy nam się przede wszystkim z okresem przedszkolnym, kiedy to dziecko przekraczając próg przedszkola poznaje swoich rówieśników, z którymi  poniekąd poznają smak tejże zabawy. 

Samo słowo ,,Przedszkole” powinno kojarzyć nam się z czasem beztroski , gdzie dzieci przede wszystkim na zabawie  się skupiają.

Koniec września to najbardziej wyczekiwany czas w życiu każdego przedszkolaka. Jest to czas, kiedy dzieci z wszystkich przedszkoli obchodzą swoje święto. Mimo, iż zabawa trwa wtedy cały tydzień, to główne uroczystości przypadają na dzień 20 września, kiedy to obchodzony jest OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

W głównych uroczystościach tego dnia, które odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta- udział wzięły dzieci z przedszkoli 6,10,26,33,36,37,50 oraz Integracyjnego nr 2. Jedną z atrakcji było stworzenie wspólnego obrazu pt.: „Kolorowy świat dziecka”. Dzieci jak zwykle dały ponieść się niebywałej fantazji, która nieustannie towarzyszyła im podczas wykonywania pracy.

Rzeczywistość widziana oczami dziecka zawsze jest pełna barw i radości. Aby znaleźć odpowiedz na pytanie: „Czy świat dziecka jest bardziej kolorowy niż świat dorosłych” oraz „Jakimi kolorami otoczone jest dziecko?” trzeba by było odwiedzić Filię Książnicy Beskidzkiej na Złotych Łanach, gdzie piękne i niepowtarzalne prace dzieci zdobią jej wnętrza. Bardzo serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy, gdyż trud oraz zaangażowanie włożone w powstanie prac był naprawdę ogromny.

Wspólną zabawę poprzedził barwny korowód. który przemaszerował ulicami osiedla ,,Złote Łany”. Taneczne pląsy, umiliły ten uroczysty dzień, ale także pozwoliły na integrację dzieci. Po przejściu na plac zabaw ,,Kameleon” zaczęła się wspólna zabawa. Dzięki temu wszystkie dzieci mogły poczuć się wyjątkowo oraz tak samo ważne.

Miniony dzień zapewne zostanie na długo w pamięci dzieci, ale także ich rodziców, gdyż ogrom wrażeń, który towarzyszył dzieciom podczas wspólnych zabaw pozostanie z nimi jeszcze przez długi czas.