Sesja Dziecięca - Miasto otwarte dla dzieci. Spotkanie przedszkolaków z Prezydentem Miasta i z Przewodniczącym Rady Miejskiej

16-09-2019 Oświata
Sesja Dziecięca - Miasto otwarte dla dzieci. Spotkanie przedszkolaków z Prezydentem Miasta i z Przewodniczącym Rady Miejskiej

16 września 2019 r. rozpoczęły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Tego dnia o godz. 10.00 w Ratuszu Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski oddał władzę przedszkolakom, a Przewodniczący Rady Miejskiej poprowadził Sesję Dziecięcą - Miasto otwarte dla dzieci.

Bielskie przedszkolaki przedstawiły swoje pomysły na polepszenie życia w Bielsku-Białej.

Dzieci z Przedszkola nr 12 zaapelowały o warsztaty edukacyjne z przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i innych służb dbających o bezpieczeństwo oraz o polepszenie bezpieczeństwa w mieście poprzez budowę ponad miastem kolejki linowej i wprowadzenie do ruchu drogowego zamiast autobusów furmanek konnych.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 14 zaproponowały zorganizowanie Koncertu z Gwiazdami oraz wybudowanie studia nagrań dla dzieci.

Spotkania z twórcami ludowymi oraz wydanie zarządzenia o usypaniu Szyndzielni do rozmiarów najwyższej góry w Polsce - to pomysły Przedszkola nr 16.

Natomiast z propozycją zaangażowania w kolejne obchody Dnia Przedszkolaka aktorów Teatru Lalek Banialuka i Teatru Polskiego wystąpiło Przedszkole nr 24. Drugim postulatem było wybudowanie basenu dla złotej rybki przy moście obok Ratusza, która spełniałaby życzenia dzieci i dorosłych.

Dzieci z Przedszkola nr 49 z kolei poprosiły o zorganizowanie warsztatów z robotyki ze starszymi kolegami z Akademii Techniczno Humanistycznej oraz wycieczkę rakietą w kosmos.

W podziękowaniu za pochylenie się nad problemami najmłodszych mieszkańców Przedszkolaki przyznały Medale Przyjaciela Przedszkola:

Prezydentowi Miasta, Przewodniczącemu Rady Miejskiej, Dyrektorowi Miejskiego Zarządu Oświaty.