Kolejne programy europejskie w hotelarzu

14-07-2020 Oświata Zespół Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej
Kolejne programy europejskie w hotelarzu

W tym roku nieco później, bo pod koniec czerwca opublikowane zostały wyniki konkursów w ramach programu Erasmus+. Z przyjemnością możemy poinformować, że bielski "Hotelarz” otrzymał granty na oba projekty, o które wnioskował.

W akcji „kształcenie i szkolenie zawodowe” otrzymaliśmy prawie 200 000 € na projekt pt. „Wkład europejskich hoteli we wdrażanie umiejętności zawodowych w bielskim Hotelarzu”. Projekt ten będzie realizowany w ramach posiadanej przez szkołę Karty Jakości Mobilności w sektorze szkolnictwa zawodowego. W ciągu dwóch lat jego realizacji na 5 tygodniowe staże do hoteli Portugalii, Austrii i Wielkiej Brytanii wyjedzie 49 naszych uczniów oraz na tygodniowe staże do Włoch pojedzie 14 nauczycieli. Nowością będą 3 miesięczne staże skierowane do czwórki absolwentów Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej, którzy w przyszłym roku wyjadą na nie do portugalskiej Bragi.

Drugi z projektów otrzymanych z puli Erasmusa realizowany będzie w ramach akcji „edukacja szkolna”. W ciągu dwóch lat w projekcie tym weźmie udział 12 nauczycieli i 1 pracownik administracyjny Hotelarza. Będą oni szkolić się metodycznie i językowo na tygodniowych lub dwutygodniowych kursach w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz na Malcie. Na realizację projektu pt. „Innowacyjny nauczyciel w branży turystyczno-hotelarskiej” Z.S. im. J.Tuwima pozyskał ponad 33 000 .

Oba projekty realizowane będą równolegle, a działania projektowe przeprowadzone zostaną głownie przez ferie zimowe lub wakacje.