Jerzy Kukuczka patron mojej szkoły
Przez cały rok szkolny organizowane są akcje budujące świadomość w umysłach naszych uczniów na temat Jerzego Kukuczki. A wszystko po to, by poznać sylwetę naszego patrona, jego zmagania z górami. Organizowane są wyjazdy do Istebnej do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki, obchodzony jest Dzień Patrona Szkoły, organizowane są wystawy o patronie naszej szkoły. W świetlicy szkolnej odbywa się projekcja filmu o Jerzym Kukuczce. Na 50 - lecie szkoły wykonano pamiątkową tablicę o Jerzym Kukuczce, nadaniu jego imienia naszej szkole.
Z ubiegłym roku szkolnym z okazji 70 rocznicy urodzin patrona, Jerzego Kukuczki dla wszystkich uczniów naszej szkoły, został ogłoszony konkurs o nazwie „Młodzi zdobywcy szczytów”. Jego podstawowe cele to: budzenie wśród uczniów zainteresowania turystyką górską, promocja krajoznawstwa terenów górskich, a także budowanie więzi koleżeńskich, integracji rodzin i społeczności szkolnej.
Dziś 24 października 2019 roku mija 30 rocznica jego śmierci. W szkole zorganizowano szkolny konkurs "Jerzy Kukuczka patron mojej szkoły". W ramach tego konkursu uczniowie wykonali sceny z życia Jerzego Kukuczki, propagujące jego miłość do gór, którym oddawał się bez reszty. Ważnym aspektem konkursu jest kultywowanie pamięci o Jerzym Kukuczce w naszej szkole.
30 rocznica śmierci Jerzego Kukuczki
To był prawdziwy cios dla polskiego himalaizmu. 30 lat temu zginął Jerzy Kukuczka: polski taternik, alpinista i himalaista. Jako drugi człowiek na świecie zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, czyli wszystkie 14 głównych szczytów o wysokości ponad 8 tysięcy metrów. Wyprzedził go jedynie Reinhold Messner. Kukuczka dokonał tego jednak w niespełna osiem lat, czyli w dwa razie krótszym czasie, niż jego poprzednik. W 1988 na igrzyskach olimpijskich w Calgary obaj panowie zostali nagrodzeni srebrnym Orderem Olimpijskim.
W październiku 1989 roku Kukuczka podjął drugą już próbę pokonania niezdobytej jeszcze wówczas południowej ściany Lhotse, uchodzącej za jeden z największych problemów himalaizmu. Podczas wspinaczki w zespole z Ryszardem Pawłowskim odpadł powyżej 8000 metrów. Lina, która łączyła obu wspinaczy, nie wytrzymała. To od tego ośmiotysięcznika niemal dokładnie 10 lat wcześniej zaczął wspinanie na najwyższe góry świata. Ciała Kukuczki nigdy nie odnaleziono.