Przejdź do treści

FINAŁOWE ZMAGANIA LOGISTYKÓW z klasy 3la

24-03-2021 Oświata Zespół Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej

22.03.2021 roku odbył się finał X-tej, jubileuszowej edycji konkursu Liga Młodych Logistyków. Konkurs zorganizowany został przez Naukowe Koło Logistyków DIALOG działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowali finaliści:

Weronika Gruszecka

Klaudia Pakieła

Szymon Duda

Pomimo zdalnej formy wydarzenia wszyscy otrzymaliśmy sporą dawkę wrażeń. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat branży TSL oraz udowodnili, że znajomość zagadnień w temacie “Magazyn w dobie E-commerce” nie jest im obca. W finałowej rozgrywce udział wzięło 10 szkół z całej Polski.

Pomiędzy rozwiązywaniem logistycznych problemów w formie quizu , a prezentacją prac nie zabrakło akcentu rozrywkowego! Podczas finału atmosferę rozluźniała gra “Bokser”, która w formie zabawy pozwoliła na rozwijanie uniwersalnych umiejętności takich jak:✔️negocjacje,✔️techniki zarządzania zespołem,✔️umiejętność pracy w grupie,✔️konsekwencja swoich działań. 

Pierwszy etap konkursu obejmował test dla uczestników wykonywany indywidualnie,  przeprowadzony za pomocą platformy Kahoot. W drugiej części zespoły prezentowały zagadnienie “Magazyn w dobie E-commerce”. Ten etap nie należał do najłatwiejszych, ponieważ zdalnie, przy wykorzystaniu kamerek i platformy Zoom, zespół zawodników prezentował problem e-magazynu przed wszystkimi uczestnikami konkursu. Weronika, Klaudia i Szymon poradzili sobie świetnie. W części teoretycznej nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu branży TSL. Szymon Duda uzyskał 4 miejsce w Polsce.

Drużynie z 3la składam ogromne gratulacje! W finałowej prezentacji wykazaliście się wiedzą profesjonalizmem i przygotowaniem.

Opiekun i wychowawca: Anna Lazar

Źródła obrazów: https://pl-pl.facebook.com/ligamlodychlogistykow/