Przejdź do treści

DNI JANA KOCHANOWSKIEGO

24-11-2022 Oświata Szkoła podstawowa nr 31 w Bielsku-Białej

Tradycją naszej szkoły są listopadowe Dni Jana Kochanowskiego. Z tej okazji klasy młodsze przygotowały piękne i kolorowe liście lipy z sentencjami zaczerpniętymi z twórczości „ojca poezji polskiej”. Natomiast ich starsi koledzy zareklamowali ulubione miejsce odpoczynku Jana Kochanowskiego. Wtajemniczeni wiedzą, że było to ustronie u stóp lipy. 

W tych dniach w każdej klasie pojawiły się gazetki tematyczne, a wychowawcy przeprowadzili lekcje poświęcone życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. 

Zwieńczeniem tych uroczystych dni był finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 23 listopada. Uczestnicy zaprezentowali klasykę poezji polskiej, a podczas przerwy mieli okazję zobaczyć jak tańczono w epoce życia poety oraz wysłuchać koncertu muzycznego.

 

Laureatami zostały:

Maria Kryszczuk 

Zofia Piekarczyk 

Emilia Kobielus 

 

Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

„Słońce, słońce i życie”.

ZAPRASZAMY DO GALERII